image

„Skyhome“ ir „Kernavės aveniu“ statybos darbai vyksta sklandžiai ir pagal grafiką

2022-03-27

Vykstant karui Ukrainoje, sklando kalbos, kad geopolitinė situacija turės didelę neigiamą įtaką statybų sektoriui – sutrikus tiekimui gali pradėti trūkti svarbių statybinių medžiagų, didėti jų kainos, todėl būtų stabdomi projektai ir pan.

Nekilnojamojo turto plėtros įmonių grupės „INFRA GROUP“ atstovai skuba nuraminti ir užtikrinti, kad jų vystomų projektų „Skyhome“ ir „Kernavės aveniu“ statybos darbai vyksta pagal grafiką, statybinės medžiagos yra nupirktos ir sandėliuojamos statybos aikštelėse ar dėl tiekimo jau yra sudarytos sutartys, tad jų tikrai nepritrūks.

„Teigti, kad situacija Ukrainoje daro stiprią įtaką mūsų plėtojamų projektų eigai šiuo metu neturime priežasčių ir tiesiog stengiamės užtikrinti sklandų darbų tęstinumą“, – sako pardavimų vadovas Mantas Mikša.

Šiuo metu baigiamas statyti 13-as modernaus 16-aukščio daugiabučio „Skyhome“ aukštas, o „Kernavės aveniu“ prie pabaigos artėja nulinio ciklo darbai – artimiausiu metu bus baigtas požeminės stovėjimo aikštelės įrengimas.

Kalbama, kad dėl neaiškios situacijos, šiuo metu sumažėjęs būsto pirkėjų susidomėjimas. M. Mikša tikina, kad iš tiesų, pirmosiomis karo dienomis jis buvo kiek pakritęs, bet tai buvo tik trumpalaikis stabtelėjimas. „Kernavės aveniu“ kovo mėnesį butų parduota daugiau, nei ankstesniais mėnesiais. Pardavimų vadovo teigimu, šiuo metu šiame projekte likę 17 butų iš 50-ties, „Skyhome“ daugiabutyje iš 115 parduoti 67 butai. Susidomėjimas šiais projektais nemažėja.

Pasak specialistų, esant didžiulei bendrai infliacijai, skubama gelbėti pinigus nuo nuvertėjimo ir investuoti į nekilnojamąjį turtą, nes tai viena iš saugiausių investicijų. Manoma, kad ši tendencija artimiausiu metu nesilpnės. Tačiau brangstant statybinėms medžiagoms, trūkinėjant tiekimo grandinėms ir sparčiai didėjant bendrai infliacijai, prognozuojama ir didėjanti statybos darbų savikaina, o tuo pačiu – didesnės būsto kainos. Šios aplinkybės skatina pirkėjus net ir esant dabartinio neapibrėžtumo greičiau sudaryti sandorius ir investuoti santaupas.